Złote dodatki w nowoczesnych wnętrzach

sypialnia loft

Złote dodatki do nowoczesnych wnętrz pięknie rozświetlają pomieszczenia, ożywiają je i nadają charakteru. Złoto to w końcu nieśmiertelny element dekoracji, król zdobnictwa i ornamentyki, nie tylko w przypadku wyrobów jubilerskich. Nierozerwalnie łączy się ze stylem glamour, ale dobrze wypada również w otoczeniu naturalnych materiałów. Dzięki temu z pewnością pomoże nam oswoić się z nowoczesnym wnętrzem, przywyknąć do niego i poczuć się swobodnie.

Złoto w stylu nowoczesnym – połączenie nowoczesności i tradycji

Nowoczesne trendy wystroju zyskują na popularności na całym świecie. To nie tylko odpowiedź na krótką, przemijalną modę, ale raczej ponadczasowy sposób na stylowe urządzenie mieszkania. Prostota i uniwersalność modernizmu pozwala na zastosowanie niemal dowolnych dodatków, a więc i wysoką personalizację pomieszczeń. Złote dodatki do wnętrz nowoczesnych świetnie się w tę regułę wpisują.

Złoto ma to do siebie, że pierwszorzędnie prezentuje się samodzielnie, wobec czego zawsze doskonale sprawdza się z innymi elementami wystroju. Dzięki temu możemy wpleść złote elementy w wystrój różnych wnętrz: łazienki, kuchni, a nawet (może przede wszystkim!) salonu. Użycie tego materiału w przedmiotach prostych pozwala natomiast na łatwą modyfikację wnętrza. Dlatego też największą popularnością cieszą się takie produkty jak: złoty regał, złote lampy i kinkiety, armatura, wieszaki na ręczniki czy też lustra w złotych, metalowych ramach. Szczególnie interesującym  wyposażeniem wnętrz jest szczególnie złoty regał w nowoczesnych wnętrzach – taki mebel nie tylko wygląda stylowo, ale też nadaje wnętrzu niecodziennego, wyjątkowego charakteru.

Złote dodatki do wnętrz nowoczesnych pozwolą uniknąć chaosu i dadzą wrażenie uporządkowanej i przemyślanej przestrzeni. To prosty sposób na gustowne wykończenie nowo nabytego mieszkania lub odświeżenie wnętrza w sytuacji, gdy generalny remont musimy odłożyć na później.

Złote dodatki w każdym stylu

Złote dodatki do wnętrz industrialnych to wyśmienite dopełnienie tego chłodnego i niemal ascetycznego stylu. To właśnie materiały metalowe, niezwykle ważne w tym trendzie, są odpowiedzialne za naprawdę ciekawy efekt wizualny. Złote dodatki, ze względu na kontrastowe barwy, podkreślą i wyróżnią te miejsca, które najbardziej chcemy wyeksponować. Dodatkowo świetnie łączą się z czernią. Możemy na przykład postawić ciężką złotą lampę na tle czarnej ściany, aby uzyskać elegancki wygląd bez większego wysiłku. W roli przełamania chłodnego aranżacyjnego stylu doskonale sprawdzi się także złoty regał we wnętrzach industrialnych.

Nie trzeba jednak zmuszać się to urządzania mieszkania w surowym stylu, jeśli ten nam nie odpowiada. Dużą popularnością cieszą się także złote dodatki do wnętrz skandynawskich. Te proste wnętrza, często wykorzystujące geometryczne wzory, drewno i wiele naturalnych materiałów (np. lniane zasłony lub narzuty) również dobrze wyglądają w zestawieniu ze złotymi akcentami. W tym wypadku będzie to przełamanie jednostajności, czy też zaakcentowanie innych elementów, takich jak piękna, drewniana podłoga.