Czym jest resimercial?

Oczekiwania pracowników względem przestrzeni biurowych bardzo mocno zmieniły się na przestrzeni ostatnich lat. Rynek pracy ukierunkowany na ich potrzeby sprawił, że pracodawcy i projektanci zaczęli spełniać te oczekiwania tworząc wnętrza zgodne z trendem Resimercial Design. Na czym polega projektowanie przestrzeni biurowych i handlowych w duchu resimercial?

Resimercial Design – nowy trend ku kreatywności w miejscu pracy

Termin „resimercial” zaczął być używany w architekturze jako sposób na wyjaśnienie pomostu łączącego aranżację wnętrz komercyjnych i mieszkaniowych. Resimercial Design oznacza tworzenie bardziej komfortowego środowiska pracy, aby pracownicy mogli się w nim zrelaksować oraz współpracować w bardziej naturalny sposób. W praktyce trend ten wyraża się poprzez wprowadzenie domowego komfortu do środowiska pracy. Dzięki temu możliwe jest zwiększenie produktywności i kreatywności pracowników.

Logika projektowania biur w zgodzie z zasadą „resimercial” opiera się na założeniu, że zadowoleni pracownicy są bardziej wydajni w wykonywaniu swoich obowiązków. Projektowanie biur stało się więc tak samo ważne, jak zapewnienie pracownikom tradycyjnych benefitów.

Jak włączyć elementy resimercial do projektu przestrzeni biurowych

Realizacja projektu wnętrz w duchu Resimercial Design zakłada między innymi stworzenie zróżnicowanych przestrzeni w biurze, ułatwiających współpracę i komunikację, skupienie oraz wyciszenie.

  • Duże znaczenie odgrywają użyte materiały, które powinny być trwałe, ale też różnorodne. Wskazane jest przełamywanie monotonii niestandardowymi elementami, na przykład kolorowymi biurkami.
  • Wyposażenie wnętrz powinno uwzględniać przyjemne oświetlenie i odpowiednio dobrane elementy dekoracyjne, które sprawią, że przestrzeń będzie przytulna i kojarzona z domem. Przykładem są dywany oraz zasłony.
  • Dużą rolę odgrywają dodatki w postaci mebli kojarzonych z wyposażeniem domu. Regały na książki oraz niewielkie stoliki kawowe potrafią sprawić, że wnętrze będzie bardziej przytulne.
  • Nie można zapominać o roślinach. Wskazane jest umieszczenie w biurze kwiatów, które zwykle kojarzone są z wnętrzami domowymi.
  • Resimercial to projektowanie biur i przestrzeni spotkań, w których nacisk kładziony jest na siłę pracy zespołowej. Wnętrze powinno ją ułatwiać.

Projektowanie przestrzeni komercyjnych zgodnie z założeniami Resimercial Design można porównać do projektowania salonu w domu – ma być przytulny, wygodny i sprzyjać budowaniu poczucia wspólnoty.

Projekty autorskie wnętrz I LOFT U tworzone są w oparciu o trend Resimercial Design, dzięki czemu zachwycają, inspirują oraz wywołują pozytywne emocje. Pracownicy chcą do nich wracać. W naszych aranżacjach łączymy funkcjonalną prostotę, elegancję oraz przemyślane rozwiązania techniczne będące odbiciem światowych trendów w designie. Oferujemy również projektowanie mebli w stylu industrialnym i wyposażenie na zamówienie biur, lobby, restauracji.