Złote dodatki w łazience

łazienka loftowa

Trendy łazienkowe przychodzą i odchodzą, tak jak wiele nurtów dekoracji wnętrz. Są jednak elementy, które doskonale wpisują się w każde otoczenie – eleganckie i ponadczasowe, nadające każdemu wnętrzu odrobinę luksusu. W łazience taką rolę mogą pełnić złote dodatki, które cieszą się niesłabnącą popularnością już od lat.

Elegancki wystrój na długie lata

Urządzając łazienkę, nie powinniśmy zapominać o tym, by było to wnętrze nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne. Jest to w końcu pomieszczenie, w którym często relaksujemy się i odprężamy po ciężkim dniu. Przyjemny dla oka wystrój to zatem strzał w dziesiątkę, a złote lustro czy złoty wieszak na ręczniki doskonale wzmocnią akcenty aranżacyjne, jednocześnie uwypuklając elegancki i dystyngowany charakter wnętrza.

Dlaczego złote dodatki mogą okazać się idealnym wyborem? Takie elementy możemy wprowadzić niezależnie od tego, jaki jest nasz ogólny zamysł na łazienkę. Złoto już od wieków, począwszy od starożytnego Egiptu, cenione było za jego wartość dekoracyjną. Dodatki w tym kolorze z łatwością w komponujemy więc w każdy styl – od inspirowanego kulturą wschodnią, poprzez rustykalny, nieprzystępny styl industrialny lub modny ostatnio retro nawiązujący do lat 50., aż do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz.

Nawet jeśli nie mamy spójnej idei na wystrój łazienki i zachowawczo zdecydujemy się na pomieszczenie w jednym kolorze, nie powinniśmy lękać się złota. Jest ono doskonałym dopełnieniem do niemal każdego koloru, szczególnie bieli, czerni, purpury, wszelkich odcieni czerwieni i tonów pastelowych. To naprawdę prosty i szybki sposób na nadanie wyrazu i eleganckiego sznytu standardowym, nijakim pomieszczeniom.

Ocieplenie i odświeżenie wizerunku

Złote elementy w łazience z powodzeniem zastępują tradycyjnie używane chłodne, chromowane elementy. Nadadzą wnętrzu ciepłego tonu i sprawią, że nawet minimalistyczny wystrój stanie się bardziej przytulny. Wystarczy, że nad umywalką powiesimy lustro w dekoracyjnej ramie, by wnętrze stało się przystępniejsze, a zwykłe kafle wyglądały efektowniej. Dodając do tego złote półki lub baterię prysznicową osiągniemy spektakularne efekty. Już po chwili możemy zauważyć, że nawet niewielkie elementy mogą przynieść ogromną zmianę. Tutaj naprawdę „mniej znaczy więcej”.

Co ważne, to świetny sposób na to, by uniknąć generalnego remontu i tylko delikatnie odświeżyć łazienkę. Stawiając na złoto, nie narażamy się na to, że doprowadzimy do uczucia przesytu lub nieumiejętnie połączymy elementy – a tego najbardziej lękają się osoby niedoświadczone. Drobne złote akcenty możemy wybierać niemal dowolnie, niezależnie od tego, czy w naszej łazience królują blaty na wysoki połysk, czy drewniane meble. W każdym przypadku możemy uzyskać wyjątkową harmonię. Nie dziwi zatem, że złote dodatki to jeden z najpopularniejszych trendów łazienkowych, z których chętnie czerpią i profesjonalni projektanci i zupełni nowicjusze.