Elementy betonowe

Produkty wykonane są z betonu architektonicznego, przeznaczone do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Powstają z prawdziwego betonu klasy C30/37.

Do produkcji produktów nie stosujemy workowanych mas przypominających beton jedynie kolorem. Używamy wyłącznie cementu, kruszywa i zbrojenia w postaci włókien polipropylenowych lub (w określonych przypadkach) wykonanego ze stali oraz dodatków poprawiających konsystencję.

Powierzchnia blatu jest gładka, jednak na krawędziach mogą znajdować się drobne pory, co jest charakterystyczne dla tego materiału i nie stanowi podstaw reklamacji. Podobnie jak przebarwienia, które są naturalne w przypadku betonu.

Ze względu na skurcz betonu w czasie dojrzewania, możliwe jest również powstanie różnic wymiarowych i odchyleń. Dopuszczalne różnice w grubość i prostoliniowości wynoszą kolejno +/- 2 mm oraz +/- 3 mm długości i wysokości. Oferujemy wykonanie elementów o wymiarach zgodnych z życzeniem klienta.

Należy pamiętać, że strona licowa produktu odpowiada wymogom gładkości, natomiast strona technologiczna nie podlega ocenie estetycznej w zakresie kolorystyki, wykończenia i gładkości powierzchni.

TRANSPORT

Produkty betonowe transportowane są na paletach. Produkty są zabezpieczone tak, aby nie zostały uszkodzone w transporcie. Duże elementy są dodatkowo zabezpieczane konstrukcją podtrzymującą. Ładunek spinany jest taśmą polipropylenową i zabezpieczany przed przesunięciem.

Niedopuszczalne jest umieszczanie na palecie nadmiarowych ładunków oraz piętrowanie palet.

SKŁADOWANIE

Palety należy składować wyłącznie na podłożu płaskim; nie piętrować. Po dostarczeniu produktów na miejsce należy umożliwić swobodny dostęp powietrza do betonu, aby uniknąć zalegania na jego powierzchni wilgoci.

Opakowanie nie zabezpiecza produktów w 100% przed działaniem warunków atmosferycznych, dlatego nie zalecamy przechowywania ich na zewnątrz w opakowaniu. Nieprawidłowe przechowywanie może spowodować powstanie odbarwień i wykwitów, co obniży estetykę produktu.

Podczas składowania elementy betonowe należy również zabezpieczyć przed możliwością zabrudzenia, porysowania i uderzenia ciężkimi lub ostrymi przedmiotami.

IMPREGNACJA

Beton ma właściwości higroskopijne. Oznacza to, że łatwo wchłania ciecze. Aby przeciwdziałać temu efektowi, nasze produkty betonowe są zabezpieczone powłokami ochronnymi w celu zminimalizowania wpływu czynników zewnętrznych.

Stosujemy środki hydrofobowe lub hydro- i olejofobowe. W zależności od przeznaczenia są one albo kilkukrotnie impregnowane, albo lakierowane. Dzięki temu nadają połysk lub matowią powierzchnię betonu.

ZASTOSOWANIE

Elementy betonowe wykorzystuje się w kuchniach i łazienkach, jako blaty stołów jadalnianych, a także mebli tarasowych.

Montaż produktów betonowych powinien odbywać się w suchym pomieszczeniu. Do przymocowania blatu do szafek lub stelaża potrzebny jest odpowiedni klej. Dobór kleju uzależniony jest od rodzaju podłoża, do którego kleimy blat. Po przyklejeniu do podłoża element betonowy nie powinien być użytkowany przez 24 godziny w celu dokładnego zespojenia się elementów. Tak powstałe połączenie elementów będzie trwałe i nie będzie wymagać dodatkowego mocowania.

WAŻNE INFORMACJE

  • Powierzchni blatów, płyt betonowych nie należy kroić bezpośrednio nożem. Należy zawsze używać deski lub podkładki do krojenia.
  • Rozlane płyny na powierzchni elementu betonowego należy niezwłocznie zetrzeć.
  • Powierzchnia blatu lub płyty nie powinna mieć kontaktu z agresywnymi substancjami chemicznymi, takimi jak np.: amoniak, zmywacz do paznokci czy różnego rodzaju kwasy. Substancje te mogą naruszyć wierzchnią warstwę ochronną betonu.
  • Nie należy czyścić elementów betonowych środkami agresywnymi ani ścierkami lub gąbkami zawierającymi drobiny ścierne.
  • Woda, która zbyt długo zalegała na powierzchni elementu betonowego, może wniknąć w głąb betonu. Niemniej, po pewnym czasie sama odparuje.
  • Do codziennego czyszczenia blatów lub płyt zaleca się użycie wilgotnej ściereczki, z ewentualną niewielką ilością nieagresywnego płynu myjącego.